Kilka zdań na temat notesów samoprzylepnych
4

lipca

Kilka zdań na temat notesów samoprzylepnych

​Zasady działania samoprzylepnych bloczków chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Najczęściej spotykanym rodzajem jest plik około stu kwadratowych karteczek żółtego koloru.

Ich górną krawędź pokrywa klej. Dzięki temu można je wiele razy przyklejać i odklejać nie niszcząc przy tym powierzchni, na której są naklejane. Zapiski na karteczkach możemy umieszczać w dowolnym miejscu. Do masowej sprzedaży samoprzylepne notesy trafiły w pierwszej dekadzie lat osiemdziesiątych.

Przez wszystkie te lata udoskonalano je, wprowadzając nowe kolory i rozmiary. Obecnie możemy więc kupić bloczki w następujących, standardowych rozmiarach: 38x51 mm; 51x76 mm; 76x76 mm; 76x127; 76x102 mm. Jak więc widać oferowane są dzisiaj nie tylko bloczki kwadratowe. W sprzedaży są bloczki w linie, w kratkę lub gładkie. To, jakie będziemy mogli kupić zależy głównie od ich producenta, nie ma tutaj żadnych obowiązujących zasad.

Firma 3M oferuje nie tylko tradycyjne żółte bloczki, ale również bardziej wyrafinowane. Znajdziemy więc: zestawy składające się ze stu kartek różnych rozmiarów w barwach mineralnych, kwiatowych lub miętowych; bloczki wielokolorowe o wymiarach 76x76 mm akwarelowe i cukierkowe; cytrynowe i różowe minikostki w rozmiarze 51x51mm; zestawy wielokolorowe wiosenne, jaskrawe, niebieskie, truskawkowe; duże kostki o rozmiarach 98x98 mm liniowane i gładkie; kolorowe bloczki o nietypowych kształtach: serca, chmurek, kwiatków lub strzałki; bloczki dedykowane z napisami:Do zrobienia, Wiadomość, itp.; bloczki dla miłośników ekologii.

karteczki samoprzylepne Z pewnością w ofercie innych producentów znajdziemy bloczki w jeszcze innych kształtach i kolorach. Bloczki Post-it Super Sticky To bloczki reklamowane, jako produkty przeznaczone na przyklejania na trudnych powierzchniach. Do ich produkcji użyto kleju o innej strukturze. Dzięki temu mogą być także przyklejane na takich powierzchniach jak: drewno; winyl; wyroby ze skóry; plastik. Notesy harmonijki Pokrywane są klejem raz na powierzchni górnej, raz na dolnej. Powstaje w ten sposób harmonijka.