Jakie akcesoria do pisania wybrać?
15

lipca

Jakie akcesoria do pisania wybrać?

Na rynku mamy ogromny wybór narzędzi do pisania. Udzielenie więc odpowiedzi, na pytanie, które z nich jest najlepsze, nie jest proste. Wybierając dla siebie akcesoria do pisania powinniśmy się przede wszystkim kierować naszą własnym komfortem.

O wyborze nie powinien więc decydować prestiż, ale to, czy wybranym narzędziem dobrze nam się pisze, czy układa się ono w naszej dłoni idealnie, a końcowe efekty są zadowalające. Przy wyborze powinniśmy się również kierować sposobem, w jaki prowadzimy swoje narzędzie oraz tym, na jakim podłożu planujemy stworzyć swój tekst. Wiele osób wybiera do pisania pióra żelowe.

W odróżnieniu od standardowych długopisów stawiają one mniejszy opór. Łatwiej jest więc nimi pisać, szczególnie wtedy, kiedy piszemy na gładkim, na przykład na kredowym, papierze. Nie zapominajmy jednak, że czasem musimy coś napisać na papierze wyjątkowo szorstkim. Wtedy najlepiej jest sięgnąć po klasyczny długopis.

Całkiem niedawno pojawiły się na rynku cienkopisy, z końcówką z fibry. Bardzo szybko zdobyły one szerokie grono zwolenników. Pisze się nimi stosunkowo lekko. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że ich końcówka jest bardzo miękka; jeśli w trakcie pisania mamy zwyczaj mocnego dociskania narzędzia do pisania do kartki, to taki cienkopis się nie sprawdzi – szybko jego końcówka zostanie zdeformowana.

Nie sprawdzają się one również w przypadku druków samokopiujących się. Z pewnością wybierając narzędzie do pisania będziemy się kierować swoimi nawykami. Osoby, którym wyjątkowo często zdarza się gubić skuwki od piór, z pewnością nie powinny wybierać właśnie ich. Z kolei osoby, które wyjątkowo często przekreślają już napisany tekst, powinny postawić na długopis wyposażony dodatkowo w gumkę.

długopis biurowy Dla osób, które lubią używać narzędzi o reprezentacyjnym wyglądzie najlepszym rozwiązaniem okażą się pióra lub długopisy sygnowane znanymi i cieszącymi się dużą renomą markami. Narzędzia te nie będą należały do tanich, ale za markę i wysoką jakość trzeba zapłacić. Czasem zresztą całkiem sporo.