6

lipca

Rodzaje teczek biurowych

Korzystanie z teczek staje się nieodłącznym elementem pracy biurowej. Nie można przy tym nie dostrzec tego, że różnią się one między sobą w dość istotny sposób. Wiele z nich posiada skrzydła wewnętrzne, a tym samym istnieje możliwość ich rozkładania tak, jak ma to miejsce w przypadku skoroszytu.

Nie brakuje jednak i takich, które przypominają pudełkowy „box” zamykany, w zależności od modelu, na gumkę albo na rzepy. Bywają też teczki, które przypominają koperty, a tym samym otworzenie ich na oścież jest możliwe tylko poprzez ich uszkodzenie.

W sprzedaży dostępne są także teczki wzbogacone o specjalne przekładki ułatwiające zadanie osobom, które odpowiadają za segregowanie dokumentów. Jeśli teczki są wyposażone do przechowywania w nich dużych plików arkuszy, zaskoczeniem nie powinno być dla nas to, że są one wyposażone w rączkę.

Tak rodzajów teczek, jak i samych możliwości ich wykorzystywania nie jest mało, a jednym z najczęściej stosowanych kryteriów wyboru jest te, które odnosi się do materiału, z jakiego je wykonano. Oczywiście, o teczkach najbardziej ekonomicznych można mówić w kontekście tych, które wykonano z wykorzystaniem białego kartonu.

Teczki te oferowane są też w wielu kolorach, co świadczy o rozbudowaniu ich produkcji. Niekiedy teczki wykonywane są również z kartonu barwionego, czasem wyposażonego nawet w marmurkową powierzchnię. W sprzedaży dostępne są też egzemplarze z kartonu laminowanego cenione przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje je nieco większa odporność.

teczki na dokumenty Duża wytrzymałość to także znak rozpoznawczy teczek z litej tektury. I ona może zostać pokryta laminatem, niekiedy też posiada wewnętrzne wykończenie wykonane z białego papieru. Niekiedy można przy tym spotkać teczki wykonane z PCV oraz polipropylenu.

Nie są już one tak tanie, można jednak liczyć na to, że nie ulegną szybko zniszczeniu. Gdy mamy do czynienia z teczkami kartonowymi, trudno liczyć na to, że będą one przeźroczyste, z ograniczeniem takim nie mamy już jednak do czynienia sięgając po teczki, do wykonania których wykorzystano tworzywa sztuczne.