5 pomysłów na przyciągnięcie studentów do przestrzeni coworkingowych
18

kwietnia

5 pomysłów na przyciągnięcie studentów do przestrzeni coworkingowych

Niezależnie od wcześniejszych - i z trudem zapowiadanych - zamknięć, przestrzenie coworkingowe dostały ostatnio nowe życie. Najciekawsze w takich miejscach jest to, że mieszkają w nich różni ludzie. Biura, będące często tyglem kulturowym, skupiają nie tylko osoby o różnym pochodzeniu kulturowym, ale także o różnej wiedzy. Jednak jedna grupa osób jest rzadko spotykana w przestrzeniach coworkingowych. Są to studenci.

Oczywiście jest to zrozumiałe, ponieważ studenci zawsze mają dużo na głowie. Niektórzy nie mają wystarczająco dużo czasu, żeby zająć się swoimi zadaniami, a co dopiero, żeby odwiedzać przestrzenie coworkingowe. Dzięki essayshark.com, wiodącej firmie zajmującej się pisaniem prac dla studentów, to ostatnie jest możliwe.

Odwiedzanie przestrzeni coworkingowych ma wiele zalet. Między innymi, miejsca coworkingowe mogą zwiększyć Twoją produktywność, pomóc Ci zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym poprzez oddzielenie przestrzeni i wiele innych. Jeśli jesteś właścicielem lub wkrótce będziesz właścicielem przestrzeni coworkingowej i chcesz przyciągnąć do niej więcej studentów, poniższe wskazówki będą przydatne.

Zapewnij zachęty

Wielu studentów postrzega przestrzenie coworkingowe jako nudne biura, w których pracują różni ludzie. Odstrasza ich to od odwiedzania takich miejsc. Nie wiedzą, że miejsca coworkingowe to coś więcej. Oprócz możliwości spokojnej i wydajnej pracy, ludzie wchodzą ze sobą w interakcje. Często takie małe rozmowy przeradzają się w coś znacznie bardziej znaczącego.

Najlepszym sposobem na to, by uczniowie zastanowili się dwa razy, zanim odmówią pójścia do biura, jest zachęcenie ich do tego. Innymi słowy, zaoferować im coś, czego chcą lub potrzebują w zamian za wizytę w przestrzeni coworkingowej. Zapewnienie każdemu studentowi drogich prezentów może rzeczywiście brzmieć zbyt utopijnie i być nieopłacalne. Ale nie muszą one być drogie. Abonamenty na Spotify lub Netflix i podobne zniżki mogą zdziałać cuda!

Współpracuj z lokalnymi firmami, z których korzystają studenci

Nawiązywanie kontaktów jest niezbędne w świecie biznesu, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Dzięki Internetowi i stronom biznesowym, takim jak LinkedIn, nie trzeba pokonywać dużych odległości, aby zawrzeć umowę, podpisać porozumienie o współpracy itp. Jeśli chcesz zachęcić studentów do odwiedzania przestrzeni coworkingowych, przeanalizuj zainteresowania i preferencje grupy docelowej. Z jakich usług studenci zazwyczaj korzystają? Jeśli na przykład wielu studentów kupuje słodycze w lokalnej cukierni, skontaktuj się z jej właścicielem i porozmawiaj o współpracy.

Organizowanie imprez, warsztatów, wykładów skierowanych do studentów

Ponieważ wiele osób uważa, że miejsca coworkingowe są nudne, warto obalić ten mit i urozmaicić przestrzeń. Doskonałym sposobem na przyciągnięcie studentów do miejsc biurowych jest stworzenie planu wydarzeń, warsztatów, wykładów i innych zajęć o różnej tematyce. Mogą one być związane z ich programami nauczania lub dotyczyć przyszłej kariery studentów, pomagając im w podjęciu decyzji, kim chcą zostać po ukończeniu studiów.

Pomaganie w rozwiązywaniu zadań akademickich

Ta wskazówka z pewnością przyciągnie do coworkingu dziesiątki studentów. Wielu z nich ma napięty plan zajęć i zgodziłoby się odwiedzić każde miejsce, byle tylko szybko odrobić pracę domową. Oczywiście, pomocna dłoń nie oznacza wykonywania zadań za studentów. Miejsca coworkingowe są nastawione na samodzielną i efektywną pracę. Jednak niewielka pomoc nikomu nie zaszkodzi. Miejsca te mogą zatrudnić doradcę akademickiego, który zapewni studentom niezbędną pomoc, redagując lub poprawiając prace, sprawdzając źródła i ogólnie wskazując studentom właściwy kierunek.

Umożliwienie korzystania z określonych materiałów za darmo

Wreszcie, oferowanie dostępu do najlepszych cyfrowych baz danych może okazać się pomocne i przyciągnąć studentów do przestrzeni coworkingowych. Miejsca te mogą zakupić subskrypcje do różnych naukowych repozytoriów i pozwolić studentom na korzystanie z nich w przestrzeni.

Miejsca biurowe mogą także umożliwiać studentom bezpłatne drukowanie dokumentów do celów naukowych. Biorąc pod uwagę, że wiele osób ma ograniczony budżet i często nie może wydać drobnych na kopie, może to być praktyczna inicjatywa, która przyciągnie wystarczającą liczbę studentów.

Lista pomysłów na to, jak zwabić studentów do przestrzeni biurowych, może być nieograniczona. I nawet jeśli coraz więcej młodych ludzi zdaje sobie sprawę ze znaczenia takich przestrzeni i zaczyna z nich korzystać bardziej intensywnie, to dostarczenie dodatkowej motywacji nie zaszkodzi. Zastosuj wymienione zalecenia, a odsetek studentów odwiedzających Twoje przestrzenie coworkingowe gwałtownie wzrośnie!