Czym poprawić błędy w tekstach pisanych?
8

lipca

Czym poprawić błędy w tekstach pisanych?

Któż z nas nie popełnia w trakcie pisania błędów? Zdarzają się one wszystkim, z pewnością zależy nam na tym, aby je poprawić. Jakie rozwiązania w zakresie korekty błędów mamy obecnie do dyspozycji?

Tradycyjne gumki -  Wszyscy doskonale je znamy chociażby z czasów, kiedy chodziliśmy do szkoły. Gumki do wycierania przez lata ogromnie się zmieniły. Dzisiaj usunięcia śladów po ołówku lub po kredkach możemy użyć gumek różnej wielkości, w różnych kształtach i kolorach.

Dzieci bardzo chętnie kupują gumki pachnące. Wiele z nich ma plastikowe obudowy lub są osłonięte tekturką. Gumki wykonuje się z tworzyw polimerowych lub z syntetycznego kauczuku.

Radzą sobie one świetnie z usuwaniem śladów po miękkich ołówkach i kredkach. Ślady po twardych ołówkach lub po długopisie wymagają zastosowania bardziej twardych gumek.

Idealne rozwiązanie to Pelikan AC 30. Z jednej strony ma część w białym kolorze, którą usuniemy ołówek, część niebieska służy do usuwania śladów z długopisu lub tuszu.

Rodzaje korektorów

Żadna kartka papieru nie wytrzyma zbyt częstego wymazywania gumką. Jeśli więc nie chcemy przy okazji jej zniszczyć możemy użyć korektora. Do wyboru mamy: korektory w pisaku; korektory w płynie korektory w taśmie. 

Korektory w pisaku - Idealnie nadają się do korekcji niewielkich znaków i linii. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Wśród płaskich znajdują się między innymi korektory Pentel ZLC31. Wśród okrągłych jako przykład można wymienić UNI CLP-300. Większość z nich jest zabezpieczona skuwkami, ale w ofercie znajdziemy także korektory z wkładem chowanym automatycznie.

korektor Korektory w płynie -  Oferowane są w niewielkich buteleczkach. Standardowo mają one około dwudziestu mililitrów. Do ich rozprowadzania służy specjalny pędzelek. Dobrze sprawdzają się, kiedy musimy dokonać korekty błędów na dużej powierzchni.

Mieszanie zawartości w buteleczce ułatwia specjalna kuleczka. Znajduje się ona jednak tylko w niektórych rodzajach płynnych korektorów, na przykład w korektorach Donau. Korektory w taśmie To taśmy korekcyjne o różnej długości, które są umieszczone w obudowie z plastiku.